Ul Sert
GOST
SP Sertifika
ECB-S_Sertifika
SBSC-logo
VDS sertifika
Çelik Kasa [ SBE 05 ] Broşür

Çelik Kasa [ SBE 05 ]

En İyi, En Yeni, En Yüksek Güvenlikli SBE-05

Teknik Özellikleri

Üst düzeyde güvenlik, yangına dayanıklı çelik kasa tüm dünyada çok tercih edilen kasalardan bir tanesidir. Dünya çapında tercih edilen SBE-05 yangına karşı ve hırsızlığa karşı mükemmel bir koruma sağlam için üretilmiştir. Dünyada hırsızlığa karşı dayanıklığını belirleyen Standart EN 1143- 1 standartıdır. Bu standart kendi içerisinde güvenlik sınıflarına ayrılmıştır.(Grade 1- Grade 6).

Avrupa Birliği Ülkelerinde ve Türkiye de sigorta şirketleri para kasası sigortası yaparken, bu sertifikalara sahip para kasaları, ait oldukları güvenlik sınıfına göre belirlenmiş limitlerle sigortalarlar. Çelik Para kasası seçimi yaparken, İhtiyacımızı ve Güvenlik Risklerimizi karşılayıp karşılamadığını bilmenin en kesin ve güvenli yolu, Uluslararası standartlara göre testlerden geçmiş sertifikalı kasa satın almaktır.

Uluslararası Güvenlik Sertifikaları

Avrupa Birliği standardı EN 1143-1’e göre , ECB.S ( European Certification Board.Security), LPCB ( Loss Prevention Certification Board of UK), Vds of Germany, CNNP of France tarafından test edilmiş ve EN 1143-1 Grade 1 sertifikası almıştır.

Bu Standart, Avrupa Sigorta şirketleri tarafından 350.000 Sterlin değerinde mücevherin kasa içinde sigortalanabileceği anlamına gelir.

Güvenlik dereceleri azaldıkça bu rakamlar kendi içinde düşme gösterir.

NT Fire 017 60 Paper sertifikasına sahiptir ve 1090 Derece yangına karşı 120 dakika yangın güvenliği vardır.

EN 1143-1 Standardını sağlayan çift yönlü anahtarlı, tek kilitli mekanizmaya ve elektronik şifreye sahiptir. Darbelere karşı tam güvenlik sağlayan çelik kasa güçlü iç ve dış çelik gövdenin içinde güçlendirilmiş özel eklemsiz yekpare çelik bariyerler kullanılmıştır. Bu gövdeyi ayrıca darbelere karşı koruyan Cam Tuzaklar mevcuttur.

Kapakta da aynı özel bariyer materyaller bulunmakta ve kilit bölgeleri ekstra özel katmanlarla korunmaktadır.

Kilitleme Özellikleri

C-S & G grubu II Kombo LAGARD Elektronik şifreli kilit standart olarak sunulmaktadır. Opsiyonel Manuel Anahtar Kilit'te istenebilir.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ ÇELİK KASAMIZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Grade 1

Grade 1  10.000 Euro sigortası ve 100.000 Euro mücehver sigortası var.

60 dakika yangına dayanıklıdır.

Yenilikçi kasalarımız hem yangın korumalı hem de hırsıza karşı yüksek korumalı olarak üretilmiştir.

EN 1143-1 Avrupa standartlarına uygun bir koruması ve ECB*S hırsıza karşı sertifikası vardır.

  • S60 P sınıfındaki Eaglesafe EUROGRADE kasaları; ECB tarafından 1 saat boyunca kağıtları koruma olarak onay almıştır.

  • Kasa ların yeni birleşenleri; yangına dayanıklı, hırsız korunaklı metaryel bariyerlerle kaplıdır. Kasanın ağırlığının hafif olmasından dolayı transferi kolay ve üretim maliyeti düşüktür.

  • Üç taraftan sert çelik cıvatalarla inşa edilmiştir.

  • Buna ilaveten ek güvenlik için, Eaglesafe EUROGRADE hırsıza karşı etkin bir anti sondaj kaplama yapmıştır. Kaplamalar özel olarak dizayn edilmiş ve manganez kaplı T 200 * karbit Grade 1 çelikle yapılmıştır.

  • Mekanik kilitler,  EN 1300 uyarlanınca A klass yada B klass yüksek güvenlikli  iki ana kilit olarak seçenekler sunulmuştur. Elektronik şifreli kilitler daha fazla güvenlik sağlar ve izinsiz erişimi engeller.

  • Her model her türlü mekana uyumlu boyanabilir.

  • Data kasalarında 60 diskete kadar NT yangın 017 sertifikalı, yangına karşı  1 saat boyunca dayanma gücüne sahip

KİLİTLEME SEÇENEKLERİ

Ana kilit seçeneği olarak, Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa  Model SB-01 ve üstü olanlarda elektronik kilit (sınıf B)  veya anahtar kilidi (sınıf A) ile donatır. Ana kilit her türlü şifreli kilit ile tamamlanabilir.

Bütün kilitler ECB*S tarafından test edilmiştir ve EN 1300 standartlarına göre sertifikalanmıştır. Yüksek güvenlikli Eaglesafe EUROGRADE kilitler ECB*S tarafından klass B ile sertifikalanmıştır.

Bunların içerikleri şöyledir; 1 master kod, 1 yönetici kodu. En fazla 99 dakika kadar kasa açılma süresi vardır eğer açılmazsa  geçersiz kılar. Zorlama olduğu zaman alarm devreye girer.

YANGIN TESTİ - HIRSIZLIK TESTİ

Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa, Avrupa EN 1047-1 S 60 P sınıfında yangın korumaya en dayanıklı  olarak ispatlanmıştır. İçinde evrakları 1 saate kadar yangından muhafaza eder. Bu sertifika ECB*S (European Sertifika  Kurulu tarafından ödüllendirilmiştir.

Eaglesafe EUROGRADE çelik kasa ECB *S  Avrupa Grade 1  hırsızlık koruması için Avrupa Standart EN 1143-1 ile onaylanmıştır. Saldırı araçları Sovereign Elite kasalarının resistanslarını ölçmek için kullanıldı. Oksijen kaynakları ve termal matkaplar kullanıldı.

TEST PROSEDÜRLERİ

Kısım 1 : Çelik Kasa fırına yerleştirilir ve 1000 dereceye kadar 60 dakika ısıtılır ateşe dayanma  etkilerini ölçmek için

Kısım 2 : Çelik Kasa fırından alınır ve soğutulur. Çelik Kasa açıldığında içindeki derecenin 150 dereceyi geçmediği görülür.